Jūs ilgai ir nuosekliai ruošiate savo naują programą. Laukdami viešo pripažinimo apgalvojate kiekvieną savo pasirodymo žodį. Tikėdamiesi dėkingumo su meile puošiate savo naujo produkto pakuotę.

Ir staiga, negatyvus atsiliepimas socialiniuose tinkluose, komentaras, drabstantis jus purvu jūsų pačių bloge ar gautas elektroniniu paštu pranešimas visiškai nuvertina jūsų darbą.

Jūs pastebėjote, kaip vienas bjaurus komentaras gali ištrinti iš atminties visus pozityvius atsiliepimus, per vieną akimirką apversti viską aukštyn kojom. Ir tą blogą jūs prisiminsite ilgiau, nei gerą.

Anksčiau ar vėliau su nemaloniais komentarais susiduria kiekvienas. Niekas nuo jų neapsaugotas. To neįmanoma išvengti.

 

KAS PASAKĖ „MIAU“?

Neegzistuoja garantuoto kelio į sėkmę, tačiau yra tiesus kelias į visišką krachą – tai noras patikti visiems. Jei norite išvengti kritikos – tereikia nieko nedaryti, nieko nekalbėti, nerašyti ir tada niekam neužkliūsite, nes jūs – niekas. Sutikite, liūdna perspektyva.

Jūs negalite įtikti visiems, nes taip jūs nebūsite naudingu niekam. Ir viskas baigsis savęs ir savo gyvenimo kelio praradimu. Jūs galite įsiklausyti tik į potencialius klientus, skaitytojus, gerbėjus, kam jūsų idėjos, jūsų darbas sukelia rezonansą.

Kai jums adresuojama kritika, negatyvas – visada žiūrėkite – kas autorius ir koks jo motyvas. Tai ekspertas, sėkmingas žmogus, potencialus klientas?
Jei – taip, tuomet yra prasmė įsiklausyti. Jei – ne, tuomet greit šalinkite šiukšles iš savo kompiuterio ir galvos, ir eikite pirmyn.

Kaip taisyklė, ekspertai – labai užimti žmonės. Tam kad patrauktumėte jų dėmesį, reikia stipriai pasistengti, o neretai – nemažai sumokėti. Ir jei jums pasiseks, tai jų komentarai visuomet į temą, argumentuoti ir realiai padedantys.

Be to tikri profesionalai – išprusę, kultūringi žmonės, puikiai prisimenantys savo kelio pradžią. Jie nieko nežemina iš nuobodulio ar asmeninės frustracijos.

 

IŠ KUR DYGSTA KOJOS PAS „TROLIUS“?

Kuo žmogus labiau nepatenkintas savimi, tuo jis nekantresnis, įtaresnis ir piktesnis kitų atžvilgiu.

Reikšdami pretenzijas, negatyvą nerealizuoti, įsižeidę ant visų ir visko žmonės išlieja savo neapykantą ant kitų. Jiems tai tam tikra terapija, taip jie išsilaisvina nuo vidinių konfliktų ir įtampos. Negali nukreipti agresijos į save, tada ieško tokio objekto išorėje.

Suprantama, neįmanoma bendrauti, susitikinėti tik su maloniais ir pozityviais žmonėmis. Kartu su asmeniniu augimu, su verslo augimu visada augs ir kritika, tai reikia ramiai priimti.

Štai jeigu jūsų nekritikuoja, o tik giria, nurodo, kad jūs nelabai ir reikalingas arba tiesiog niekam netrukdote, esate patogi vidutinybė.

Perdėta koncentracija į save, savo vidinius išgyvenimus ir kartu jautri reakcija į aplinkinių nuomonę kyla iš to, kad jūs dar nepakankamai gerai save žinote ir dar neradote teisingo savirealizacijos būdo.

Kai jūs suprantate save, savo poreikius, jūs galite tikslingai juos realizuoti. Tai harmonizuoja jus iš vidaus. Jūs tampate atspariu išoriniam negatyvui, jus sunku išvesti iš pusiausvyros.

Jei jūs gyvenate savo gyvenimą, sėkmingai realizuojatės, jums niekada nekils noras kam nors ką nors įrodinėti, prie kažko prisitaikyti.

Ko gero, jūs ir patys numanote, kad pila purvą, taškosi nuodinga kritika, lieja tulžį tie, kas tokiu būdu bando realizuotis kitų žmonių sąskaita, kitaip jie tiesiog nesugeba.

Ar tai verta jūsų dėmesio? Jūsų planų realizacijos atsisakymo? Spręskite patys.

 

VAISTAI NUO NUODINGOS KRITIKOS IR „TROLINGO“

1.Idėja negali egzistuoti be realizacijos. O kelyje į realizaciją visuomet išbandymai – tavo ar ne tavo, pasiruošęs ar atsisakysi.

Drąsiai testuokite savo idėjas, nelaukite leidimų iš šalies, „ženklų iš aukščiau“. Jei jums reikalingas pasufleravimas, laikas nuo laiko užmeskite akį į aktyvius kritikus – kuo jie užsiima be patarimų ir kritikos dalinimo, ko patys pasiekė. Svarbūs tik jų rezultatai, o ne vertinimai.

2.Ištraukite iš savo atminties archyvo visas istorijas, situacijas, kai susidūrę su kritika, skaudžiai reaguodami į negatyvius komentarus, suabejojote savo idėjomis, tikslais, vertybėmis. O prabėgus tam tikram laikotarpiui, gavote akivaizdžius savo tiesos įrodymus, jus net ėmė kopijuoti, į jus kreipėsi pagalbos, jūsų idėjos, pomėgiai tapo populiarūs.

Prisiminkite tą saldų, malonų pojūtį, kompensuojantį visus nepatogumus ir stresą, ir pašalinę praeities vaizdinius, pasilikite sau tik tą jausmą – nugalėtojo būseną, pasitikėjimo savimi būseną, ir niekada nepraraskite.

3.Sukurkite savo lobių skrynelę ir saugokite ten laiškus nuo jus mylinčių gerbėjų-fanų, šiltus jūsų skaitytojų žodžius, dėkingų klientų atsiliepimus.

Kai gausite eilinę nuodų dozę ar pajusite nepasitikėjimą savimi, abejones tuo, ką darote – atidarykite skrynelę ir traukite iš jos savo perliukus.

4.Fokusuokitės į „aukštus dažnius“, harmonizuojančius momentus, tirpdančius bet kokį negatyvą ir vystančius jūsų talentus.

© IS