“Amžinai tau savo kiemo mažai!”, – nuolatiniai priekaištai skriejo mano pusėn iš tėvų, močiučių ir darželio auklėtojų.

Aš dar nelankiau mokyklos, bet jau sėkmingai keliavau po tolimus savo miesto ir močiutės kaimo kampelius. Man niekada nebuvo liūdna ar nuobodu. Mane visuomet viliojo viskas nauja ir neįprasta. Aš visada ėjau ten, kur „negalima“.

Visada mokėjau mąstyti savarankiškai ir globaliai, išskirti save iš bendros masės ir kolektyvinių stereotipų. Anksti suvokiau, kad ėjimas populiariais ir pramintais takais ne man.

 

NUO SVAJONIŲ IKI TIKSLO

Kartą 80-aisias su didžiuliu susidomėjimu perskaičiau V.Sidorovo knygą „Septynios dienos Himalajuose. Kristaus ženklai“. Joje buvo liečiamos tuo metu uždraustos temos, – Machatmos, Šambala, reinkarnacijos problema, – ir buvo siūloma alternatyvi visuomenės vystymosi programa.

Vėliau žiūrinėdama žvaigždėlapius knygoje „Senovės Graikijos mitai“ nusprendžiau: mano ateitis – astronomija. Sovietmečiu tai buvo vienintelės durys į mane dominusių paslapčių ir faktų, nepasiduodančių įprastiems moksliniems paaiškinimams, pasaulį.

Mokiausi labai gerai, tačiau mokykloje man buvo nuobodu. Aš niekaip negalėjau sulaukti jos baigimo ir skubinau procesą visais man suprantamais būdais. Būdama 15-kos ryžausi žingsniui, sukėlusiam šoką mano artimiesiems ir mokytojams: mečiau vidurinę mokyklą ir išvažiavau mokytis į kitą miestą. Astronomijai trūko kelių metų, todėl pasirinkau meną.

Reikšmingos permainos nepalietė prigimtinių poreikių, trauka „kosminei“ temai neatslūgo. Tapau nuolatine ezoterinių knygynų lankytoja, kurių atsiradimas sutapo su „perestroika“ ir mano asmeniniais ieškojimais. L.Hey, V. Sinelnikovas, O.M.Aivanchovas, Ošo, K.Kastaneda, A.Beili, J.Blavatskaja, Rerichai, Agni Joga, Vedos,Taro, Runos, numerologija, astrologija, ajurveda, joga, spalvų – kvapų terapija, feng shui, fraktalų ir mandalų kūrimas, neurografika, budizmo, krikščionybės bei kvantinės fizikos, metafizikos, mitologijos, kosmogonijos, populiariosios psichologijos pagrindai… – tai tik dalis to, ko tuo metu mokiausi, ką sužinojau, praktikavau, išgyvenau.

Baigusi akademines studijas (meno ir kosmetologijos) ir toliau aktyviai mokiausi, daug keliavau. Aš nėriau į psichologiją ir žmogaus galimybių bei potencialo tyrimą. Dirbau su sergančiais onkologija, patyrusiais fizinę bei psichologinę prievartą, psichinių sutrikimų, suicido, žalingų įpročių ir priklausomybių problemomis, pavargusiais nuo patologiškos nesėkmės, pasikartojančių nemalonių įvykių, svajojančiais apie gyvenimo įvykių korekciją ir permainas.

Laikui bėgant visos įgytos žinios, intuicija, kūrybinis mąstymas, asmeninė patirtis ir profesinė praktika susijungė į nuoseklią mozaiką, suformavo savitą veiklos modelį. Mokslo, meno, metafizikos sinergija tapo mano vizitine kortele.

 

MANO NEFORMALI KOMPETENCIJA

Esu gyvas įrodymas, kaip galima suderinti šeimą ir savišvietą, labdaringą ir švietėjišką veiklą, dvasinį tobulėjimą ir su juo nesusijusį verslą, nuolatines studijų keliones ir migraciją, o veikloje – mokslą, meną, metafiziką, marketingą. Jūsų dėmesiui – 10 faktų apie mane.

1. Dvasinio ir asmeninio tobulėjimo tema domiuosi nuo 80-ųjų. Dar 90-aisiais apie tai perskaitytos visos man prieinamos knygos, o praktinių studijų pradžia – Parapsichologijos akademija (aromaterapija, harmoningų namų kūrimas), artima draugystė su šviesios atminties profesoriumi Vytautu Kazlausku ir jo šeima; vėliau – Feng Shui ir biolokacijos mokymai (1997).

2. Esu ištekėjusi, stažas – 29 metai, du suaugę sūnūs.

Kartu su vyru kūrėme verslą ir buitį „nuo nulio“. Padėjome daugeliui žmonių kurti jų verslus ir gerovę, aktyviai vykdėme labdaringą veiklą. Prekiavome skandinaviškais rūbais, baldais ir interjero detalėmis, aš teikiau interjero dizaino paslaugas. 90-aisiais bendradarbiavome su tuo metu Lietuvoje mažai kam žinoma švedų kompanija IKEA.

3. 1998-aisiais savo pirmojo interviu „Kauno dienai“ ir „Laikinąjai sostinei“ metu papasakojau apie asmeninius atradimus: erdvę, žadinančią ir aktyvizuojančią pojūčius, penkių jutimo organų įtaką sveikatai, harmoningam gyvenimui.

4. Savarankiškai išsigydžiau pavojingus imuninius–hormoninius sutrikimus, trukusius 8 metus, kuriuos išprovokavo intensyvus ir sudėtingas darbas su žmonėmis. Padėjau kolegoms kilti iš tos pačios kilmės fiziologinių, psichologinių ir materialinių problemų.

5. 2005m. su šeima persikėlėme gyventi į Norvegiją. Mokausi įvairiose pasaulio šalyse. Dirbu su skirtingų tautybių ir mentaliteto, socialinio ir finansinio statuso žmonėmis. Mentaliteto ypatumų pažinimas suteikia svarių privalumų ir praktinės vertės mano veiklai.

6. Nuo 2008-ųjų aktyviai tiriu ir vystau asmeninių resursų, bendravimo saugumo technikos principų, konsultavimo ir mokymosi ekologijos temą.

7. Gyvenime nė dienos nedirbau samdomo darbo. Visuomet buvo nuosavas verslas ar privati praktika. Aš neturėjau sponsorių, prodiuserių, mecenatų, kolaboracijų, partnerių ar palaikymo komandos. Savo veiklą iki šiol vykdau savarankiškai.

8. 2009m. pradėjau dirbti internete. Vysčiau projektą „Sudomink savo gyvenimą savimi“: aš vedžiau nemokamas konsultacijas ir seminarus, webinarus, dovanojau knygas, brošiūras, rašiau teminius straipsnius savo tinklaraštyje ir socialiniuose tinkluose. 2016m. šią veiklą baigiau.

 

 

9. Vystydama savo veiklą stipriai nusivyliau įvairių „padedančių“ specialistų paslaugų kokybe. Nuo 2011m. aš pradėjau tobulinti savo žinias, lavinti praktinius įgūdžius tekstų rašymo, internetinio verslo, marketingo, PR srityse. Mokausi pas žinomus JAV, Vakarų Europos ekspertus, lankau tarptautines konferencijas ir dirbtuves. Puikiai orientuojuosi naujausių tendencijų, mokymų ir paslaugų sferoje.

10. 2016m. parašiau ir savarankiškai išleidau knygą – programą „Paleisk savo svajonę į laisvę“ rusų ir lietuvių kalba. Mano teminiai straipsniai publikuoti populiariuose informaciniuose leidiniuose ir portaluose: Psichology today, Executive, Lifehaker, Econet, Organic woman, Delfi, Moteris, Raktas, Psichika.eu ir kt.

 

REALIZUODAMA SAVE ĮKVĖPIU KITUS

Man gerai pažįstamas visas kelias – nuo idėjos iki realizacijos. Kai kyla aibė klausimų ir ieškodama atsakymų į juos, tu sužinai ne tik „ką reikia daryti“, bet ir „kaip reikia ir kaip nereikia daryti“. Taip aš atėjau ten, kur esu. O mano patirtis, žinios ir įgūdžiai sulaukė atgarsio ir pravertė daugybei žmonių.

Mano kelias padovanojo man daugybę naujų pojūčių, įspūdžių, atradimų. Jų dėka aš galiu ir kitiems papasakoti, parodyti, kad išeiti iš savo kambario nebaisu, ištrūkti už savo stereotipų sienų verta.

© IS