Manau, nesuklysiu sakydama, kad daugybė jūsų planų, kurie gali būti per savaitę realizuoti, nuolat atidėliojami. Poreikiai, kurie dėl žinių stokos pavadinami svajonėmis, kaupiami ir slepiami giliai stalčiuje ar kur nors svajų pilies palėpėje. Kodėl vieniems pavyksta paversti pasaką tikrove, o kitiems – ne? Nuo ko priklauso rezultatas?

Nesivadovaukite standartais, universaliais šablonais, normomis – tik armijoje privaloma laikytis vienos sistemos ir paklusti komandoms. Jūsų kūnas unikalus, jūsų psichika unikali, jūsų gyvenimo užduotys unikalios, todėl atsakymai į jums rūpimus klausimus ir sprendimai taip pat turi būti unikalūs.

Nepuoselėkite iliuzijų, kad viską lemia tik metodika ir pastangos. Sėkmė priklauso ne vien nuo technikų, jų funkcija tėra antraeilė, pagalbinė. Pagrindinis įvairių technikų tikslas – harmonizavus vidinius ir išorinius žmogaus resursus, padėti susikoncentruoti į konkretų tikslą ir veikti.

Pavyzdžiui, jus patraukė reklama, todėl nuėjote į ypatingą seminarą. Ten jums žadami ypatingi rezultatai, jei naudosite ypatingas technikas, dėsite pastangas ir atkakliai sieksite tikslo.

Tarkime, į seminarą atėjo šimtas žmonių, tebūnie net dešimt. Manote, visų dalyvių rezultatai bus tokie patys, tereikia uoliai vykdyti instrukcijas? Arba kitas pavyzdys: ta pati mokymo įstaiga, tie patys dėstytojai, ta pati visai grupei skirta medžiaga. Ar išmintinga tokiomis aplinkybėmis iš visų studentų tikėtis vienodo rezultato? Jei kliautumėmės išskirtine metodikos, guru ir pastangų svarba, visų rezultatas išties turėtų būti vienodas.

Paanalizuokime alternatyvų sprendimų ir atsakymų paieškos būdą – astrologiją. Sudarant asmeninį horoskopą dažniausiai atsižvelgiama į tam tikrus žmogaus duomenis: gimimo datą, laiką ir vietą. Giliai nenersime, tiesiog pagalvokite, ar žmonės, gimę tais pačiais metais, tą pačią dieną, tą pačią valandą ir minutę, tuose pačiuose gimdymo namuose, nugyvens savo gyvenimus pagal vieną scenarijų, jei jų horoskopai bus beveik identiški. Kas tuomet lemia gyvenimo kokybę ir rezultatą?

Egzistuoja du pagrindiniai kriterijai, iš kurių išauga mūsų pergalės, džiaugsmai, pasitenkinimas ir… problemos. Tai asmeniniai resursai ir nuostoliai. Prigimtinių resursų išvystymo ir realizacijos lygis lemia žmogaus vertybių sistemą, seksualinius prioritetus, elgesį ir gebėjimą prisitaikyti sociume, santykius su partneriu ir savimi pačiu, materija.

Standartinių rekomendacijų ir bendrų praktikų rezultatai niekada nebus vienodi. Ir ne todėl, kad viena geresnė, kita blogesnė. Mes skirtingi. Skiriamės fiziologija, psichika, mąstymo būdu, emocine būsena, reakcijomis, požiūriu į gyvenimą. Skiriasi mūsų tikslai, gyvenimo būdas, aistros. O tai lemia skirtingas gyvenimo aplinkybes ir skirtingus rezultatus. Todėl nereikia kopijuoti kitų žmonių minčių, jausmų, elgesio ir, žinoma, svajonių.

Visų mokymų, praktikų, pastangų efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo asmeninio žmogaus bagažo.

Remdamasi profesiniais tyrimais ir asmenine patirtimi, padariau išvadą, kad žmogaus tapatybės formavimuisi įtaką daro daugybė veiksnių.

Jei žmogus nepažįsta savęs, nežino savo prigimtinių resursų, savybių, nenumato jų įtakos planuodamas, priimdamas sprendimus, neatsižvelgia į priežasties-pasekmės dėsnį, jis gali dieną naktį kažką praktikuoti, skęsti nesibaigiančiose meditacijose, kartoti motyvuojančius teiginius, amžinai kliautis universaliais sėkmės receptais, neatsižvelgdamas į savo individualias savybes, toli nubėgti nepavyks.

Neverta gaišti laiko ieškant stebuklingų receptų. Metodika ar mokytojas – tai tik meškerė, o ne žuvis. Nereikia švaistyti laiko ir pinigų geriausiųjų paieškoms. Viskas bus daugmaž panašu, tiesiog skirtingiems žmonėms poveikis skirtingas, priklausomai nuo asmeninio pasiruošimo lygio ir rezonanso.

Bet kokia metodika – tai tik tam tikras tunelis, kuriuo savo tikslų link privalote judėti savarankiškai, o aplinka, reaguodama į jūsų vibracinį foną (jūsų bagažą) ir atsižvelgdama į konkrečiu metu turimus resursus, padės įgyvendinti tai, ko norite.

Burtų lazdelė – tai jūs. Tai magijos esmė ir paslaptis.

Pabandykite į savo norų realizaciją pažvelgti kitu kampu. Tegul jūsų tikslas būna savižina, o ne kaprizai, primenantys vaiko laišką Kalėdų Seneliui: “Noriu mašinytės, noriu lėlytės…” Sutikite: jei realizacijos galia priklauso nuo mūsų asmeninių resursų, ko gero verta daugiau jais pasidomėti, artimiau susipažinus su savimi pačiu.

Jei žinome, kad norai padeda išsiaiškinti gyvenimo užduotis, kodėl gi nepabandžius jų iššifruoti ir efektyviai panaudoti. Mėgstamas darbas, finansinė sėkmė, harmoningi santykiai, puiki savijauta nėra tikslai, tai – rezultatas, padedantis suprasti, ar teisinga kryptimi einate, ar neišsukote iš savo kelio, ar vykdote savąją programą, ar svetimą.

(ištrauka iš knygos – instrukcijos „Paleisk savo svajonę į laisvę“, 2016)

© IS